Strona Główna Artykuły DO POBRANIA Forum Ciekawe strony Szukaj
27-09-2020 09:06:26   
Oglądanie strony
Stronę najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768 lub wyższej
Nawigacja
Strona Główna
Geneza
Program działania
Regulamin sieci
Artykuły
Konkursy
DO POBRANIA

KRONIKA

Forum
Ciekawe strony
Kategorie Newsów
Kontakt
G A L E R I A
Szukaj

Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Książki inne niż wsz...
Harmonogram 2019-2020
Harmonogram 2018-2019
Klepsydra Ewy Mirgos
Bazar Zauroczeń Czyt...
Najciekawsze Tematy
Bazar Zauroczeń C... [34]
Zagadki, ciekawos... [25]
Teksty do wykorzy... [25]
Świąteczne scenar... [8]
Książki inne niż ... [6]
Ostatnie Artykuły
Formy pracy - efekty
Nowe i atrakcyjne w ...
Ankieta czytelnicza
Atmosfera w szkolnej...
8. Edukacja zdrowotn...
Pinterest
Bibliopomoc
Pomóż!
Spam Stop
Marzec 2007
JournalZaplanowane zajęcia plenerowe w dniu 14.03.2007 r. niestety nie odbyły się z powodu choroby koleżanki, która miała nas oprowadzać literackim szlakiem Powstania Warszawskiego. Mamy nadzieję, że uda nam się to spotkanie zrealizować w innym terminie. Bardzo szkoda, bo dziś pogoda piękna, słoneczko świeci i aura sprzyjająca wyjściom w plener.
Życzymy naszej kochanej Agnieszce szybkiego powrotu do zdrowia, a dzisiaj zadowolimy się Konferencją Metodyczną w Bibliotece Narodowej, na którą większość z nas poszła. ”Dzieciństwo jako świat zapamiętanych wartości” to temat konferencji zorganizowanej dla nauczycieli bibliotekarzy, wychowawców, pedagogów szkół podstawowych. Życzymy miłych wrażeń – wizyta w Bibliotece Narodowej to dla bibliotekarza zawsze przyjemność.
Luty 2007
JournalWalentynki w Gimnazjum nr 119 w Starej Miłosnej.
Atmosfera iście „serdeczna” – serduszka pierniczkowe w ramach poczęstunku. W pięknej nowej bibliotece referujemy problemy dotyczące wdrażania ICIM-ów w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Koleżanki od dłuższego czasu mające w swoich bibliotekach komputery w ramach ICIM – ów dzielą się doświadczeniami i trudnościami, które musiały pokonać. Omawiamy przykładowe regulaminy pracy. Zastanawiamy się nad optymalnymi możliwościami wykorzystania tych komputerów przez uczniów.
Koleżanki opowiadają jak radzą sobie z trudnościami i zagrożeniami oraz dodatkowymi obowiązkami.

Styczeń 2007
JournalGościmy w Szkole podstawowej nr 120 przy ul. Międzyborskiej 70.
Znowu mamy zmierzyć się z tematem dotyczącym mierzenia jakości pracy w bibliotece szkolnej. Omawiamy zmiany związane z nowym Rozporządzeniem MEN z dnia 15 grudnia 2006 r. – w sprawie szczegółowych zasad nadzoru pedagogicznego, wykazu stanowisk wymagających kwalifikacji pedagogicznych.
Zastanawiamy się nad praktycznymi skutkami tego rozporządzenia dla nadzoru i dla nas nauczycieli bibliotekarzy szkolnych.
Rozważamy co, z dotychczasowych działań w tym zakresie przyda się w naszej dalszej pracy a co staje się nieaktualne i zbędne?
Grudzień 2006
JournalZnowu w Szkole Podstawowej nr 143 w Al. St. Zjednoczonych 27.
Dzisiaj rozmawiamy o działaniach przeciw agresji w pracy biblioteki szkolnej. Na fali dyskusji w mediach i tragicznych zdarzeń w szkołach zastanawiamy się co my możemy zrobić, aby zmieniać zachowania agresywne w pasje i zainteresowania wychowanków. Rozważamy zindywidualizowane działania rozwijające zainteresowania i zdolności naszych podopiecznych.
Jak echo wracają doświadczenia niektórych koleżanek omawiane przy okazji realizacji tematu dotyczącego „studium przypadku”.
Nowe pomysły i wymiana doświadczeń.
Listopad 2006 - Spotkanie organizacyjne
Journal

Spotkanie organizacyjne Zespołu. Wypracowanie harmonogramu spotkań na rok 2006/07 oraz omówienie form realizacji, uzgodnienie osób odpowiedzialnych za poszczególne spotkania, ustalenie miejsc spotkań.
Na pierwsze spotkanie organizacyjne przybyło 20 osób. Nastąpiła swoista „zmiana warty”. Pożegnaliśmy w naszym gronie część koleżanek, na ich miejsce przyszły nowe osoby. Atmosfera wspaniała, wspomnienia z czerwcowych rozmów kwalifikacyjnych, wymiana doświadczeń i przeżyć. Duży zespół, wiele wrażeń, sporo hałasu i miłych rozmów.
Po wakacjach odczuwalna chęć do pracy.Strona 45 z 45 << < 42 43 44 45
Imieniny
Imieniny obchodzą:
Damian, Amadeusz, Kosmo, Mirabela, Wincenty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Użytkowników Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych Użytkowników: 13
Nieaktywowanych Użytkowników: 0
Najnowszy Użytkownik: edytka-kowalczyk
Copyright © Sieć współpracy i samokształcenia "Zaczytani są wśród nas"